SunSun Solárium

FAQ - Často kladené otázky

Z čeho je vytvořeno sluneční světlo?

Sluneční světlo se kromě viditelného světla skládá především z infračerveného záření, které vnímáme jako teplo, a asi z 5 procent z ultrafialového záření (UV). UV-C záření neproniká do zemské atmosféry a nedostává se tedy na zemský povrch. UV-B záření je oslabeno ozónovou vrstvou, ale malá část dopadá na zemský povrch. UV-B záření zajišťuje, že se nám hromadí pigmentace kůže a tvoří se vitamín D. Pokud vaše pokožka dostane příliš mnoho UV-B záření, můžete se spálit. UV-A záření dopadá na zemský povrch téměř bez zábran. Mimo jiné zajišťuje ztmavnutí kožních pigmentů, které se projeví jako přímé opálení na pokožce. Intenzita a přesné složení slunečního záření závisí na různých faktorech, například roční a denní dobu, stupeň zeměpisné šířky, oblačnost, jakékoli znečištění ovzduší a odraz na zemi. V soláriu jsou pouze paprsky UV-A a UV-B, které se v kontrolovaných dávkách dostávají k vaší pokožce.

Jak vlastně vzniká opálení?

Vaše pokožka se opálí a vytvoří přirozený opalovací krém, který zabraňuje pronikání UV záření příliš hluboko do pokožky. Funguje to takto: Když UV světlo dopadne na vaši pokožku, vaše pokožka nejprve zareaguje ochranným ztluštěním, takzvaným světelným mozolem. UV-B složka světla stimuluje tvorbu hnědého kožního barviva melaninu v pigmentových buňkách vaší pokožky. Kožní buňky obohacené o melanin poté migrují na povrch pokožky a zajišťují ochranné opálení vaší pokožky. Protože tento proces chvíli trvá, budete se opalovat jen postupně. UV-A složka ve slunečním záření zajišťuje, že se melanin, který se již vytvořil ve vnějších vrstvách pokožky, zabarví a vaše pokožka okamžitě ztmavne.

Jak si udržím opálení déle?

Vaše pokožka se neustále obnovuje a přitom se zbavuje horních kožních buněk. Se správnou péčí však můžete opálení prodloužit. Máme k tomu několik důležitých tipů: 1. Vyhněte se dlouhým horkým sprchám, protože to může narušit kyselý plášť vaší pokožky. Pro šetrnou péči je nejlepší používat pH-neutrální sprchová mléka. 2. Vždy zajistěte své pokožce dostatečnou vlhkost. Používejte k tomu hydratační mléka a krémy – přímo po opalování nebo následné sprše. 3. Podporujte rovnováhu vlhkosti pokožky zevnitř a pijte dostatek vody, střiku bez cukru nebo čaje – alespoň 1,5 litru denně. 4. Návštěva solária pomáhá udržet si krásné sváteční opálení déle!

Potřebuji ochranu proti slunci v soláriu?

Ne, před použitím solária byste se neměli natírat opalovacím krémem. V solárních studiích získáte poradenství v oblasti typu pleti a individuální plán opalování, který je přizpůsoben typu vaší pleti. UV dávka je v soláriu přesně definovaná - 15 minut na moderním soláriu odpovídá cca 25 minutám německého letního slunce.

Mám se před opalováním odlíčit?

Při opalování byste se měli vyhýbat make-upu, parfémům a dalším kosmetickým přípravkům. Protože kombinace ultrafialového světla a kosmetiky může v některých případech vést k reakcím vaší pokožky. Lehněte si proto na lehátko nenalíčená.

Proč bych měl v soláriu nosit ochranné brýle proti UV záření?

Sluneční záření obsahuje UV paprsky, které mohou poškodit vaši sítnici. V soláriu byste proto měli mít zavřené oči a nosit ochranné brýle proti UV záření. V soláriích dostanete takové ochranné brýle ke každému soláriu zdarma.

Proč moje pokožka po opalování divně voní?

Nebojte se, zvláštní zápach po opalování je zcela normální. Předpokládá se, že k tomuto zápachu dochází proto, že některé složky vaší pokožky, jako jsou mastné kyseliny a kožní maz, jsou rozkládány UV paprsky.

Mohu během těhotenství chodit do solária?

Chodit v těhotenství do solária v zásadě není problém, protože UV paprsky pronikají pouze svrchní vrstvou kůže. Pokud dobře snášíte přirozené slunce a teplo a nemáte problémy s krevním oběhem, můžete teoreticky chodit do solária. Nejlepší je to však předem probrat se svým lékařem. V zájmu ochrany pokožky byste se rozhodně měli zdržet příliš dlouhého opalování.

Proč se moje pokožka neopálí všude stejně?

Je to proto, že některé oblasti pokožky mají více buněk tvořících pigment než jiné. Například vnitřní strany paží a nohou se opalují pomaleji, zatímco vnější strany se zbarvují rychleji. Vaše tvář se také opaluje poměrně pomalu. Protože má přirozeně silnější rohovou vrstvu, která se speciálně používá k ochraně před UV-B. Pihy a pigmentové skvrny mají naopak obzvlášť velké množství opalovacích pigmentů, a proto velmi rychle tmavnou.

Co dělat, když se spálíte?

Pokud jste se lehce spálili, měli byste si dát na pár dní pauzu od slunce a pravidelně na pokožku aplikovat hydratační péči. Je také důležité, abyste během této doby pili dostatek tekutin. Při silném spálení sluncem je nejlepší navštívit lékaře nebo si nechat poradit v lékárně. Důležité: Jakmile vaše spálení od slunce skončí, zkraťte v budoucnu dobu opalování a nechte si poradit ohledně doby vlastní ochrany ve vašem soláriu. Pomocí našeho testu typu pleti můžete odhadnout, jaký jste typ pleti a jak dlouhá je doba vaší vlastní ochrany.

Kdy bych měl používat opalovací krém?

Vaše tělo má určitou dobu sebeochrany. To závisí na typu vaší pokožky a její reakci na slunce. Doba vlastní ochrany může být méně než 10 minut u lidí s velmi světlou pletí a blond nebo zrzavými vlasy. Více informací o typu pleti a době vlastní ochrany se dozvíte v našem testu typu pleti. Pokud chcete zůstat na slunci déle, než je doporučeno pro váš typ pleti a vaše předchozí opálení, měli byste používat opalovací krém. Ochranný sluneční faktor (SPF) udává, jak dlouho můžete zůstat na slunci než bez ochrany před sluncem. Chcete-li si spočítat, kolik minut můžete bezpečně strávit na slunci, pokud se budete pravidelně nanášet opalovacím krémem, vynásobte dobu své vlastní ochrany ochranným faktorem proti slunci. Pokud tedy máte dobu vlastní ochrany 15 minut a nosíte opalovací krém s SPF 20, můžete vyjít na slunce až na 300 minut denně. Dbejte ale na to, abyste nanášeli dostatek sluneční ochrany a pravidelně ji opakovali, protože kupř. B. pocením se účinek snižuje. V soláriu nepotřebujete opalovací krém, protože dávka UV záření je přesně definovaná. Předpokladem k tomu je, že solárium budete používat pouze tak dlouho, dokud to vyhovuje vašemu typu pleti a předchozímu opálení. Nechte si tedy poradit v soláriu, než půjdete do solária.

Co musím vzít v úvahu při používání opalovacího krému?

Kromě správného ochranného slunečního faktoru byste měli dbát na to, abyste se nanášeli dostatečným množstvím opalovacího krému a pravidelně jej opakovali. Protože pocení nebo koupání ve vodě může snížit účinek. Náš tip: Minerální opalovací krémy nabízejí výhodu vytvoření reflexního lesku. Díky tomu se vaše pokožka nejen krásně třpytí, ale zároveň jsou vidět nenakrémované části těla. Na soláriu nepotřebujete opalovací krém, protože dávka UV se zde přesně dávkuje a dobu opalování přizpůsobíte době vlastní ochrany pokožky.

Co musím vzít v úvahu při výběru správného solária?

Na co si dát pozor při návštěvě solária? Při výběru správného solária byste rozhodně měli dbát na kvalitu. K tomu samozřejmě patří dokonalá čistota a hygiena! Ale kompetentní poradenství je také známkou kvality: Pokud si to přejete, zaměstnanci vám musí zdarma poradit s typem pleti a sestavit vám individuální plán opalování. Navíc v dobrém soláriu dostanete vždy zdarma a čerstvě vydezinfikované UV ochranné brýle. Navíc nejmodernější lehátka od známých výrobců, jako je kupř B. Ergoline, buďte přítomni.

Co je hybridní solárium?

Mnoho moderních solárií disponuje tzv. hybridním výkonem nebo technologií hybridního světla. Ale co to vlastně znamená? „Hybridní“ znamená, že se kombinují dvě různé technologie. V hybridním soláriu se kombinují dvě různá světelná spektra. UV světlo (UVA a UVB) je doplněno červeným Beauty Light. UV záření vytváří přirozené opálení při opalování a má další biopozitivní účinky, jako je tvorba vitamínu D. Červené Beauty Light pečuje o pokožku při opalování. Revitalizační a pečující účinek na pokožku byl potvrzen v mnoha studiích. V kombinaci s UV světlem zajišťuje Beauty Light obzvlášť příjemný pocit na pokožce. Typické napnutí pokožky po opalování je redukováno a pokožka je obzvláště jemná. Vzhledem k tomu, že červené světlo také stimuluje produkci kyslíku v pokožce, solária s hybridní technologií vám poskytnou obzvláště krásné, svěží a přirozené opálení – bez vyšší dávky UV záření. Pleť vypadá skvěle a cítí se dobře.

Jak vysoké je riziko spálení v soláriu?

Maximální síla solárií je omezena zákonem a nikdy není silnější než na přirozeném slunci. Maximální erytémová UV intenzita je 0,3W/m2. Zjednodušeně řečeno: 30 minut v moderním soláriu odpovídá maximálnímu riziku spálení asi 35 minut letního slunce. Vzhledem k tomu, že dávka UV záření v soláriu je přesně definovaná, nepotřebujete tam ani opalovací krém. Předpokladem k tomu je, že solárium budete používat pouze tak dlouho, jak to vyhovuje vašemu typu pleti a předchozímu opálení. Nechte si tedy poradit v soláriu, než půjdete do solária.

Musím se potit, abych se opálil?

Nemusíte se potit, abyste se opálili! Když na pláži fouká, opálíte se stejně, jako když je bezvětří. Aby bylo opalování obzvlášť příjemné, moderní solária vás hýčkají výkonnou ventilací, klimatizací a někdy i jemně rozprašovanými esencemi. Tato funkce osvěžení se také nazývá „Aqua Fresh“. Můžete si tak užívat sluníčka uvolněně a zaručeně se nezpotit. Vaše opálení bude stále stejně krásné.

Navštivte SunSun a užijte si slunce!